V sobotu 1. července proběhlo v Kolíně 3. kolo 1. ligy mužů a žen

Družstvo mužů obsadilo pěkné 4. místo o pouhé 2 body za Hradcem Králové. Největší zásluhu na tom měl Tomáš Jokl, který vyhrál hod diskem (56.45) a ještě obsadil 3. místo ve vrhu koulí (14.95). Z vítězství v hodu oštěpem se mohl radovat ještě Jiří Mulač (62.05). Druhá místa obsadili Lukáš Kozlík v běhu na 3000m př. (10:00.87), hostující Martin Hrdoušek na 400m př. (55.58). 3. místo vybojoval Michal Sebera v trojskoku za výkon 14.02 m (osobní rekord).

Družstvo žen v tomto kole zabralo a obsadilo stejně jako muži 4. místo a rázně tak odskočilo od příček znamenající účast v baráži o udržení v 1. lize. Mezi 3 nejlepší závodnice ve svých disciplínách se probojovalo hned několik děvčat. Druhé místo vybojovala Eva Hummelová v hodu diskem (36.89) a v trojskoku Karolína Černá (11.67). Na třetím místě doběhly Marie Konopová v běhu na 400 m (58.43) a Lenka Švábíková na 3000m př. (11:57.01). Rovněž třetí místo získala Yasmina Zaddem ve skoku o tyči za výkon 268 cm a štafeta na 4x400m ve složení Švábíková, Sojková, Konopová, Vítová (4:11.67).