«

»

1 liga pro rok 2017 je již minulostí….

Družstvo mužů obsadilo v 1 NL skupině „B“ výborné 4 místo za družstvy
se kterými se po jak po stánce finančního zabezpečení a ani
co se týče tréninkových podmínek nemůžeme srovnávat.
Dokonce se nemůžeme srovnávat s podmínkami ani se družstvami, které jsme
porazili: myslím tím Jablonce, Liberce či Kolína.

Závěrečná tabulka 1 NL skupiny „B“ za rok 2017

1. A.C. Ústí nac Labem 30 b.
2. SK Nové město n.Metují 28 b.
3. Sokol Hradec Králové 26 b.
4. A.C. Sparta Praha 19 b.
5. AC Slovan Liberec 14 b.
6. Sokol Kolín-atletika 13 b.
7. LIAZ Jablonec n.Nisou 10 b.
8. aK Slovan Mor.Třebová 4 b.

Nechci se pouštět do podrobného hodnocení jednotlivých závodníků, ale z tabulky jednotlivců bodujících během celé soutěže je patrno, že hlavní zásluhu na výborném umístění mají skokani, sekundují jim vrhači a svým dílem přispěli také běžci středních a dlouhých tratí. Slabinou jsou sprinty i překážky, vyjma Pechara a hostujícího Hrdouška.
Nemá cenu dále to rozebírat, vše napoví tabulka nejvíce bodujících:

1= Jokl 65 bodů za 4 ligová kola (koule, disk)
Hunčovský 65 bodů / 4 kola (110př.výška,trojskok)
3. Molva 47 bodů / 4 kola (110př.výška,trojskok)
4. Voplakal 44 bodů / 4 kola (koule,disk,kladivo)
5. Kozárek 38.75  bodů / 3 kola (výška,trojskok)
6. Sebera 35.50 bodů / 4 kola (trojskok,4×100)
7. Hrdoušek 33.75 bodů / 3 kola (110př.400př.) host !
8. Mulač 33 bodů / 3 kola (oštěp)
9. Kozlík 30 bodů / 4 kola (1500,+1 delší trať)
10. Uvizl 28 bodů / 4 kola (1500,+1 delší trať,4×400)host!
11. Pechar 23.50 bodů / 4 kola (100,400př,4×100)
12. Burian 15.25 bodů / 4 kola (800,4×400) host !
13. Vyšín 15 bodů / 3 kola (oštěp,trojskok) roční přestup !
14. Vysušil 12.25 bodů / 3 kola (1500,+1 delší trať, 4×400)roč.přestup
15. Bureš 9.50 bodů / 4 kola (400př. 4×100,4×400)
16. Machotka 9 bodů / 4 kola (100 nebo 200, 4×100)
17. Klíma 8 bodů / 1 kolo (200,4×100) host !
18. Baše 6.50 bodů / 2 kola (výška,4×100)
19. Mach 5.75 bodů / 2 kola (800,4×400) host !
20= Borek 3 body / 1 kolo (tyč)
Spitzer 3 body / 4 kola (4×100,4×400)

U běžců uvádím jejich hlavní disciplinu a aspoň 75% účasti ve štafetách. Potěšitelné je, že i mladí závodníci (dorostenci, junioři) se začínají prosazovat a i individuálně bodují ve svých disciplinách, nejen ve štafetách.
Z dorostenců především: Pechar,Machotka,Baše i Barek. Junioři předvším Mulač,Hrdoušek i Bureš.
Ale hlavní opory jsou viz tabulka: Jokl, Hunčovský, Molva, Voplakal, Kozárek, Sebera,Hrdoušek, Mulač i Kozlík, kteří získali za 4 kola 30 a více bodů.
Chtěl bych Vám všem závodníkům poděkovat za bojovné výkony a trenérům úspěšných borců poděkovat za dobrou práci se svými svěřenci.

Za 1 ligové družstvo A.C Sparty
ved. družstva Peter Nemšovský