MČR dorostenců a juniorů v Ostravě

O víkendu 5.-6. září proběhlo v Ostravě MČR dorosteneckých a juniorských kategorií. Na start se postavila osmička závodníků Sparty.

Nejlépe si vedl Roman Baše, který se na 110 m př. probojoval do finále, kde si ještě vylepšil osobní rekord na 14,73 s a obsadil 5. místo. Roman absolvoval o víkendu ještě závod ve skoku do výšky (7. místo – 191 cm), do dálky (10. místo – 639 cm) a o tyči (10. místo – 402 cm). Ve skoku o tyči nás reprezentoval i Václav Barek, kterému se rovněž podařilo vylepšit si osobní maximum na 387 cm (13. místo). V soutěži tyčkařek startovala Amélie Jeřábková, která překonala laťku ve výšce 275 cm a obsadila 13. místo. Na běžeckém ovále nás reprezentovala Adéla Svobodová, která zvládla trať 2000 m př. za 8:03.73. Michal Slabý zvládl jeden okruh za 52,60 s (6. místo v rozběhu). Do diskařského kruhu se postavila Gabriela Parkanová a bylo z toho 13. místo za výkon 30,51 m. Gábina se představila ještě v hodu kladivem, kde hod dlouhý 41,64 m stačil na 12. místo. V oštěpařském sektoru jsme měli dva zástupce. Jitka Harazímová hodila oštěp do vzdálenosti 32,08 m a obsadila 15. místo. Aleši Pohlovi vynesl hod dlouhý 51,25 metrů 13. místo.